Facebook Instagram sociální sítě

VII. WEBER CityRun Jičín v cíli

V sobotu 7. srpna se konal 7. ročník městského běhu WEBER City Run Jičín, který se letos běžel v posunutém termínu z původního červnového.

Běh navazuje na cyklistickou část dne a tak se nám na Lidickém náměstí v Jičíně v jeden moment sejdou cyklisté i běžci.

Po dětských závodech, které se odehrávají přímo na ploše náměstí se na start hlavního běh na 5 a 10 km postavilo přes 100 běžců.

Již na prvním kilometru na nejrychlejší čeká premie od RUNSERVIS Jičín, která je určena pro prvního, který proběhne Valdickou bránou. Byl jím jičínský běžec Martin Kubíčv . Trať nadále pokračuje přes Husovu třídu do lipové aleje. Tam se již odděluje kratší distance a na ní byl nejrychleší Štěpán Socha (POKO RUNNING TEAM) před Martinem Simonem (TJ SOKOL JAROMĚŘ) a třetím Václavem Hladíkem z Provodína. Nejrychleší ženou byla Aneta Khýrová (CARLA.KUPKOLO.CZ) před stříbrnou Kateřinou hulinovou (ROZBĚHÁME PARDUBICE) a bronzovou jičíňačkou Alenkou Brožkovou (AC TJ Jičín).

Hlavní běh na 10 km měl letos jasný průběh. Milan Janoušek (SOKOL KOLÍN)  již od Husovi třídy neustále navyšoval svůj náskok a s minutovým náskokem si doběhl pro vítězstvi v čase 33:03 ! Druhým byl Karel Splítek (ADIDAS RUNNERS PRAGUE) a bronz bral Jiří Čivrný (Semily). Nejrychlejší ženou byla v čase Gabriela Veigertová (POKO RUNNING TEAM) v čase 36:31 před druhou Zuzanou Kotěšovcovou (HAPPY LOOP). Bronzouvou medaili si zasloužila Dagmar Fišerová (SK VRCHLABÍ SK).

Sportovním vrcholem bylo vyřazovací kriterium ZAMĚSTNANECKÉ POJIŠŤOVNY ŠKODA, které je určeno pro nejrychlejších 8 můžů a dvě ženy. Každým kolem poslední běžec vypadává a již nestartuje. Do finálního boje se nakonec dostal Jakub Krabec (Poko Running Team) s Adamem Matoušem (KRKONOSSKI.CZ) .

Běžecké části dne se celkem účastnilo 160 běžců, kteří společně s cyklisty z JC5o finančně pomáhali APROPO Jičín. Dohromady si celý sportovní den užilo necelých šest stovek sportovců.