Facebook Instagram sociální sítě

VI. ročník WEBER CITY RUNU ročník v cíli.

Za krásného počasí se uskutečnil 6. ročník WEBER CITY RUNu Jičín, který přilákal cca 150 malých i velkých závodníků. I přes menší účast oproti předešlým rokům, si to všichni užili.

Dětské závody přímo na ploše Lidického náměstí rozehřáli nohy i pro dospěláky na které čekala fitnes "pětka" a prestižní "desítka".

Velmi rychlé tempo od startovního výstřelu motivovala premie RUN SERVISU pod Valdickou branou. Tu si zaslouženě vysprintoval Štěpán Socha, který následně doběhl na celkově druhém místě na "pětce".

Fit "pětku" vyhrál Filip Nýdrle (Triatlon Plzeň) před již jmenovaným Štěpánem Sochou a třetím domácím Jirkou Zárubou (RUN SERVIS JIČÍN). Nejlepší ženou v cíli "pětky" byla ZUZANA LEPKOVÁ (YELLOW HOUSE) před Danielou Kovaříkovou (RUN SERVIS JIČÍN) a bronzovou Martinou Zalabovou z Jičína.

Hlavní závod na 10 km měl favorita v osobě Petra Soukupa (TJ Nová Paka), který si dopoledne dojel pro stříbro na 25 km trati WEBER Jičínké5o. Únavu nedal nijak najevo a pohlídal si odstup druhého v cíli Jiřího Čivrného ze Semil. Třetí byl František Vágenknecht z Nové Paky, který měl na vítěze ztrátu již přes jednu minutu.

Nejlepší ženou byla jičínská Gabriela Veigertová (SK SLAVIA JIČÍN), která druhou Veroniku Královou (RUN THE WORLD CZ) porazila téměř o 3 minuty. Třetí v cíli byla Markéta Vávrová (MITAS CYKLOHELIOS)

Sportovním vyvrcholením dne byl ELIMINÁTOR Zaměstanecké pojišťovny Škoda, který je závodem po závodě pro nejrychlejších 8 můžů a dou žen na "desítce".

Byl to tak trochu generační boj, kdy Petr Soukup odrážel ataky mladých závoďáků z AC TJ Jičín. Nakonec podlehl Jakubovi Krabcovi a Vítkovi Doležalovi.

Těšíme se na další ročník, který bude na přelomu května a června 2021.